Skip to content

1gün

June 5, 2007
 
1. bütün derdi kendini anlatmak değil mi insanın? yaptığımız herşey tamamen kendimizi anlatmak için değil mi? "bir insanı anlamak bir ömrü harcamaktır" diyen de aslında bir insan değil mi? aslında herşeyin özünde anlaşılabilmek isteği var.. ama yine de..
kim ne kadar anlarsa anlasın seni, sana göre hala seni yeterince anlayamamıştır..  çünkü sen kendini karmaşıkmışsın gibi göstermeye bayılırsın.. sen ilgi çekmek istersin.. çünkü sen bi hiç…
seni anlamak milyarlarca insanı anlamaktan farklı değil.. ve bi insanı anlamak için bi ömrü harcamak gerekmez.. sen gerçek yüzünü göstericek insanlıkta olabilirsen, başka insanlar da seni anlarlar.. bir ömür sonunda değil, tek bi anda..
ömrünün ne kadarında sen gerçekten sensin?
peki ya geriye kalan onca zaman içinde tam olarak nesin?
 
2. neden bazen kendine hakim olamazsın? neden en çok durmak istediğin anda duramazsın yada gitmek istediğin anda gidemezsin? neden sonra oturup canının acısını çekersin? yada vicdan azabını? yapmak istemediğin şeyleri yaptıran ne?
kurallara uymamayı neden bu kadar çok istiyosun bazen.. başkaldırmakta farklı olmakta cazip olan ne? senin kişiliğin mi? canın ne çekerse öyle yapmak mı?
içinden özgürlük gelmiyo mu.. kimsenin yapamadıklarını yapmak istemiyomusun.. pencereni açıp dışarı baktığında bişeylerin kaçıp gittiğini hissediceksin.. biliyomusun?
 
 
Advertisements

From → Uncategorized

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: